نماد اعتماد الکترونیکی

نماد ساماندهی

logo-samandehi

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تولید کننده‌ها

تاریخ انتشار: 98/09/21
نمایش: (281)

آینده در خانه شما با فناوری Smart ThinQ ال جی

SmartThinQ چیست و چه کاربردی دارد ؟

بی شک این اولین سوالیست که با دیدن عنوان این مطلب به ذهن شما می رسد. فناوری تینکیو ( ThinQ ) ال جی ، تکنولوژی است که وسایل هوشمند شما را از طریق وای فای به یک دیگر متصل و مرتبط می کند. در مرکزیت این تکنولوژی ، یک مفهوم از هوش مصنوعی وجود دارد که از طریق ارتباطات وای فای ، شما را قادر خواهد ساخت تا کارهای خارق العاده ای چون زمانبندی اجاق گاز ، مدیریت چرخه های ماشین ظرف شویی ،  نظارت و مدیرییت مواد فاسد شدنی درون یخچالتان و … را ، در خانه یا حتی در بیرون از خانه و از راه دور ، انجام دهید.

اپلیکیشن SmartThinQ چیست؟

LG Smart ThinQ در واقع نرم افزاری است که از طریق یک رابط کاربری خوب به شما ، امکان کنترل لوازم هوشمند مجهز به تکنولوژی Smart ThinQ را می دهد. با استفاده از این نرم افزار ، برای مثال شما قادر خواهید بود تا با چند تاچ ساده روی گوشی هوشمند خود و یا از طریق فشار دادن چند دکمه روی ریموت کنترل تلویزیون خود ، یخچال خود را مدیریت کنید. یا به دستگاه ظرفشویی خود دستور شست و شوی ظروف را بدهید.

در می زنند ! آینده در پشت در است

این همان جمله ای است که ال جی مرتبا در رابطه با فناوری تینکیو بیان کرده و روی آن تاکید می نماید. به گفته ال جی لوازم هوشمند دارای تکنولوژی Smart ThinQ ال جی ، کار هایی فراتر از پختن و تمیز کردن و کمک کردن به تازه ماندن غذا انجام می دهند. این لوازم در اصل بسیاری از کار های دشوار را راحت تر می کنند و هر لحظه به جزء جزء خانه و آشپزخانه شما نظارت دارند. با سخت ترین لکه ها مبارزه می کنند ، تمامی آلودگی ها را از محیط دور می کنند و …

 حتی زمانی که فرسنگ ها از خانه خود دور هستید ، این لوازم با قابلیت اتصال Smart ThinQ به اینترنت ، امکان اعمال کنترل و مدیریت خانه از دور دست را برای شما فراهم می کنند. این دقیقا همان چیزیست که در گذشته نه ممکن بوده و نه شاهد آن بودیم. اما روال تغییر کرده و حال ال جی در تلاش است تا چنین امکانی را برای شما فرآهم آورد. که البته تا به اینجا هم بد پیش نرفته است. از کجا معلوم ؟ شاید آینده واقعا پشت در است !

نمای رابط کاربری نرم افزار Smart ThinQ

فناوری Smart ThinQ چه قابلیت هایی دارد ؟

1- دسترسی هوشمند

این تکنولوژی به شما امکان می دهد ، که لوازم هوشمند خانگی خود را ، در صورتی که به این تکنولوژی مجهز باشند ، از طریق برنامه کاربردی چند منظوره Smart ThinQ ال جی که بر روی تلفن هوشمند شما نصب گردیده است ، هر زمان و در هر مکانی که هستید ، از طرق اینترنت کنترل کنید. شما از طرق این نرم افزار و با استفاده از تکنولوژی مذکور ، می توانید با دستورات ساده ، کارهایی چون تغییر برنامه های پیش شست و شو ، زمانبندی شعله اجاق گاز ، نظارت بر غذا های موجود در یخچال ، و حتی تمیز کاری خودکار در مایکرویو را بررسی و انجام دهید.

2- عیب یابی هوشمند

بی شک همیشه زمان هایی می رسد که وسایل و ابزارهای مورد استفاده ما  خراب شده یا دچار گیر و اخلال می شوند. ال جی تینکیو به فکر این موارد نیز بوده است. لذا زمانی که شما مشکلی با لوازم خانگی خود دارید ، این تکنولوژی با بهره یری از قابلیت عیب یابی هوشمند خود به شما در برطرف کردن فوری و مفید آن عیب کمک می رساند. این لوازم این قابلیت را دارند که با مرکز تماس ال جی ، از طریق تلفن تماس بر قرار کرده و ایرادات خود را از طریق اطلاعات صوتی با این مرکز در میان بگذارند. و یا از طریق وای فای به برنامه کاربری گوشی هوشمند شما پیام فرستاده و ایراد خود را به شما اعلام کنند تا قادر باشید که با بهره گیری از راهکار های فوری و آسان به رفع این ایرادات بر آیید.

3- سازگاری هوشمند

لوازم هوشمند جدیدی که پای به زندگی ما گذاشته اند، بسیار فراتر از انتظاراتی هستند که بسیاری از ما داشتیم. لوازم هوشمند ال جی ، مجهز به فناوری اسمارت تینکیو ، از سازگاری هوشمند بالایی برخوردارند. این لوازم می توانند با اتصال هوشمند به اینترنت ، به سادگی و به سرعت ، برای پاسخ به نیاز های متغییر خانواده شما ، شخصی سازی  و سفارشی سازی شوند. این سازگاری می تواند از کمک به شما در پخت یک غذای خوشمزه با مواد غذایی موجود در یخچالتان گرفته تا دانلود برنامه های خاص شست و شو باشد. این لوازم در واقع اینجا هستند تا زندگی پر مشغله شما را بهبود بخشند. تا شاید باری از دوش خانواده های امروزی برداشته شود.


یک سنسور کوچک متعلق به فناوری Smart ThinQ

4- فناوری شبکه هوشمند Smart Grid

حفظ انرژی برای تمامی ما مهم است. فناوری شبکه هوشمند همه لوازم خانگی هوشمند شما را ،  که به Smart ThinQ مجهز هستند ، قادر خواهد ساخت تا زمان حداقل میزان مصرف را تشخیص داده و درست زمانی را که میزان مصرف انرژی در منطقه شما به حداقل رسیده است را برای اجرای عملیات مورد نظرشان انتخاب نمایند. این کار سبب خواهد شد تا لوازم خانگی شما بتوانند در سطح انرژی پایین تری کار کنند. البته لازم به اشاره است که این فناوری در تمام نقاط قابل دسترسی نخواهد بود و ممکن است که با همه سیستم ها سازگاری نداشته باشد. برای استفاده از این قابلیت ، شما نیاز خواهید داشت که شرکت برقی تامین کننده برق شما از این تکنولوژی پشتیبانی کرده و به Smart Grid مجهز باشد.

سخن نهایی

مفهوم خانه های هوشمند و زندگی هوشمند ، چندین سال است که مطرح گردیده و ما رفته رفته شاهد تحقق این رویا ، از طریق پیشرف های صورت گرفته و نیز تکامل ایده و ابزار ساخت آن هستیم. تکنولوژی Smart ThinQ ال جی اولین نمونه و اولین گام در این رابطه نبود و بی شک آخرین نیز نخواهد بود. همانطور که ما قبلا هم نمونه ها و تلاش هایی چون رگزا توشیبا ، خانه هوشمند سونی و … را داشته ایم. مسئله این است که این فناوری تا چه حدی می تواند به این مهم نزدیک شود و تا چه اندازه ای می تواند رویا های ما را تحقق داده و زندگی هوشمندی که در تصورات ماست را برای ما به ارمغان بیاورد ؟

ما شاید نتوانیم چگونگی آینده را پیش بینی کنیم ، اما چیزی که از تکنولوژی های معرفی شده اخیر بر می آید این است که به زودی سبک و صورت زندگی با چیزی که قبلا و در حال حاضر است ، خیلی تفاوت خواهد داشت.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*